Szerda, 2024.04.24, 01:40:15
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » '95 2.0 V6 24V
'95 2.0 V6 24V
snakedocDátum: Hétfő, 2015.08.31, 10:36:48 | Üzenet # 1
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 6
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Mr. Hulk az első szerzeményünk és már most oda és vissza vagyunk a vastól! biggrin Most a kaszni még kissé avéttos és a kötelező cserék, szervizek köreit futjuk, de reményeim szerint még ebben az évben összeáll majd a külső összkép! Nagy tuningolásokat nem tervezek sem kívül, sem motorikusan, de azt szeretném elérni, hogy egy üzembiztos és szép autó legyen alattunk jó pár évig! biggrin :D Fotók hamarosan érkeznek!

Az üzenetet módosította: snakedoc - Hétfő, 2015.08.31, 20:19:53
 
snakedocDátum: Csütörtök, 2015.10.01, 20:47:27 | Üzenet # 2
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 6
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A mai napon megtörtént a vezérlés, vízpumpa és olaj csere. Kapott a vas a belsejébe kis hangtechnikát is, 4 db Alpine hangszórót (2db középovált az első és 2 db 16 cm-t a hátsó ajtóba )és egy Keenwood fejegységet is!  A következő projekt a lengés csillapítók cseréje és a futómű rendberakása!  
 
snakedocDátum: Kedd, 2017.01.24, 15:20:00 | Üzenet # 3
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 6
Hírnév: 0
Állapot: Offline
2015.12.31-én hajbalban oltári koppanás a kocsi bal hátuljánál! Mi a franc volt ez? Teleszkópnak annyi! 20 év után megadta magát! Szilveszterkor kapj elő egy teleszkópot, ha tudsz! Nem tudsz! Január első keddjére itt az új teleszkóp hátra, mindkettő! Monroe, mert az jó azt mondták! Teló ki, telló be! Kiderül kell rugó mert törött, toronyszilent is, mert szétrohadt! Jöjjön a csere! Urbán Jani segíííts! Jani segít, Moyko tartalék szekeréből jön a rugó! smile Ha már cserélünk hátul, legyen az első is cserélve mondta a szerelő! Jönnek a gátllók előre és a négy torony szilent előre és hátra! Hurrá stabil a szekér! Júniusban pici malőr, kis súrlódás egy Yaris-al és leesik a jobb hátsó sárvédő ív! Bammeg ez csak gittgől volt! Na f@sza cseréljük ki! A Láng autónál GE ív vásárlás (jobbos-balos, mert akkor a másik is cserés), lakatos lakatol, heggeszt, alapoz, gittel, csiszol, f@szalettbamegtelibefestjükdecsakagenerálután! 2016 júliusában eljött a generál ideje! Kicsi szörnyem útrakelt Köcski Marci otthonába, hogy szakértő szemeivel és kezeivel újjá varázsolja a kisautó szívét! Fájó szívvel és könnyes szemmel néztem ahogyan Marcselló elhajt a szekérrel, de ekkor látam meg mennyire is füstöl szegénykém! Mármint a Kusmazda(minfig mellé írok a tapistelefonon, hát így hívom smile )!Tudtam, jó kezekben van és Marci mindent meg fog tenni azért, hogy régi fényében tündököljön a V6-os szörny! Pár óra múlva már érkeztek a képek a kompresszió mérésről Az értékek jók voltak, Én meg boldog! smile smile






Ennek ellenére izgultam, milyen lesz a hengerek belseje, a dugók és a szelepek állapota! Két nap múlva már tudtam, nem lesz hiba! Marci jelezte a hengerek fala tükör sima! Hejjj, boldogság! A dugók „kissé” el voltak koszolódva az olajlehúzó gyűrűk letapadva! A kipufogó szelepekre ráégve a koksz!

Jaj mi ez? Marci szavait idézném: „Én még ennyi Brigéciolt nem használtam el mint most! Fürödtem a cuccban!” Aztán minden tükörfényes lett és kiderült, NINCSEN HIBA! BOLDOGSÁÁÁÁÁG! smile smile

Szépen készülgetett minden, bekerültek a csapágyak, gyűrűk, tömítések minden amit cserélni kellett! Elkészült a hengerfej síkolás is, összeállt a motor! Egyszer csak hopp jön a pikcsör, bent van a motor a vasban!

Halleluja, indiántánc, a kollégák néznek: mivanvazzegmeghülyültél? Nedumáljálgyökérember bent van a kocsiban a motor! smile Öröm ez mindenkinek, mivel mióta műtik az autót Én tiszta pszihó vagyok! smile Aztán egy csütörtöki napon vidó érkezik a részemre és látom, hallom jár a motor! Váááááááááq! Igazi örömtánc, ugrálás, boldogság a 3. -on! Izgatott várakozás szombatig, ugyanis akkor mehetek érte! Vonatozunk, át a fél országon!
„Mennyé' má' te nyüves vonat gyorsabban!” smile
Megérkezünk! Az állomáson nagy csend! Marci, kocsi sehol! :O Aztán hallom a hangot ejj, de V6! Dörmögő Dömötör megjelenik, foltosan, zölden, Marci kapitánnyal a kormány mögött! Hááááááááá! Ittvan, meg van, kész van! KIRÁLYVAGYMARCIAKURVAÉLETBEISDENAGYKIRÁLYVAGYAPÁÁÁM! Beülök, indulunk! Miezakocsi? Derövidváltóút! Elszoktamtőle! Marcieznagyonfasza! Dejóez, jobbmintasuzuki! smile Úton haza felé kényelmes, bejáratós 80-90 km/óra! Nézegetem a vízhőfokot, minden oké! A tükörben a füstöt (nincsen b...d meg smile ) minden frankó és boldogsááág! Süt a nap! Ocho Macho - Hegyitolvaj adja az ütemet a rádióban, ablak lent, motorhang oltári! Hazaértünk rendben! Megvolt a bejáratás is már! 2000 km után olajcsere, kristálytiszta ez az olaj papesz! -mondja a szerelő!

Hajtom a kicsikocsit szépen, óvatosan! 5000 km után minden frankó! Műszaki előtt állunk, fékcsere, festés, szélvédőcsere van hátra és aztán kész a kicskocsi! Infó, képek jönnek majd!
Csatolmányok: 1888622.jpg (328.7 Kb) · 7569380.jpg (281.9 Kb) · 6864819.jpg (334.3 Kb) · 9998387.jpg (338.4 Kb) · 8736067.jpg (267.8 Kb) · 2109909.jpg (338.4 Kb) · 1779633.jpg (242.4 Kb) · 0948536.jpg (84.3 Kb) · 1686668.jpg (127.7 Kb) · 5325619.jpg (73.7 Kb)
 
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » '95 2.0 V6 24V
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben