Péntek, 2024.04.19, 06:14:05
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Segítségek, útmutatók, szerelések, tuning » 323F » Első ajtóba 6x9-es oválhangszóró (A gyári 5x7 helyére 6x9 oválbeépítéséhez segédlet.)
Első ajtóba 6x9-es oválhangszóró
MoykoDátum: Kedd, 2014.02.25, 11:45:17 | Üzenet # 1
Őrmester
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 33
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A gyári 5x7-es ovál hangszórók, cseréje nem hiszem, hogy gondot okozna, bárkinek is, ellenben ha nagyobb 6x9-est szeretnénk (ami sokkal elterjedtebb, számos gyártó már 2010 óta nem gyárt 5x7 formátumot) ne temessük az ötletet.

lehetőségeink ez esetben :
1. adapter vásárlása :  Ebay
2. adapter készítése
3. barkács (erről lesz szó)
4. felejtő jó lesz az 5x7-es

Amire ügyelni kell:
Ha megvan a kiválasztott hangokádónk érdemes egy pár dolgot leellenőrizni megvizsgálni mielőtt neki esünk a flexxel.


1. - Ez a rész ami elég necces többutas hangszóróknál rendesen 2 centire is kiáll a cicegője, nézzük meg elfér-e.
2. - Ebbe fog belelógni az ajtópanel belső részénél lévő keret.
3. - Plusz keret (remek dolog ha nincs vagy levehető)
4. - Na ez ne érjen bele az az ablakba. - Egyébként jobban el kell tartanunk az ajtó lemeztől.

Szedjük le a kárpitot, (előtte húzzuk le az ablakot teljesen, a kárpit leszedésekor ügyeljünk a patenttokra és a kábelezésre)

- A 6x9-es ovál teste profin bele illik majd az első ajtón lévő gyári helyre, ezzel nem lesz gond.

- Próbáljuk bele a hangszórót, helyezzük be amíg a test engedi (ez teljesen típus függő):
- Néhány speakernél teljesen felfekszik a keret és csak a furatok nem stimmelnek majd.

- Lesz ahol pedig nem fér be teljesen, és a hangszóró teste szélesebb és megakad.

- Az is előfordulhat hogy a mágnes bele koccol az ablaküvegébe (na ezért kell lehúzott állapotban próbálni), ez már majdnem egyenlő a 4. lehetőséggel.

- Sajnos a kárpitpanel belső felén van egy kiemelkedő keret 2-3 cm magas. (ez útban lesz)

 - lapfűrész, sniccer bármi amivel szépen lelehet metszeni, könnyen vágható 5 perces dolog.

Készítsünk papírból sablont a furatok helyével, (számos hangszórógyártó ad mellé kartonsablont).


Az üzenetet módosította: Moyko - Kedd, 2014.02.25, 11:47:08
 
MoykoDátum: Kedd, 2014.02.25, 12:13:23 | Üzenet # 2
Őrmester
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 33
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Én esetemben egy Sony hangszórót passzíroztam bele. Nekem a mágnes nem ért bele az üvegbe viszont a test kb. 70% ig fért csak bele a lyukba. 2 cm re kiállt a lemeztől.

Fúrásnál rajzoljuk be előre a furatok helyét egy filccel, mindig merőlegesen fúrjunk, nekem pont a ferdén kiálló részekre estek a lyukak, szemből nem is tudtam fúrni. Óvatosan, lassan a fúroval, hamar megadja magát a lemez.



4 cm csavarokat használtam gumi alátéttel és anyával.



Kábelezésre nem térek ki, de ha nem szól nem jól kötötted be. (ellenőrizd)

Tippek:

- A műanyag ajtó panel levágása után ne felejtsük letakarítani a fűrészeléskor keletkezett apró törmelékektől. (pont beleszóródik majd a membránba, smile )
- többször ellenőrizzük az ablakokat az ajtóban, biztos, hogy nem ütközik bele a mágnesbe.


Az üzenetet módosította: Moyko - Kedd, 2014.02.25, 12:17:11
 
JanikaDátum: Kedd, 2014.02.25, 19:30:27 | Üzenet # 3
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nagyszerű Moyko! Köszönjük! smile

És íme az adapter (el fog tűnni a link, ezért csatolom)

Csatolmányok: 0999567.jpg (26.8 Kb)
 
maciDátum: Péntek, 2015.12.04, 15:14:26 | Üzenet # 4
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 32
Hírnév: 0
Állapot: Offline
5x7 ovált 5x7 re :D
Nekem olyan kérdésem lenne.
Mennyire kell szét bontani az ajtókat ?
Mert pl az ajtó kárpit lebontása nélkül meg oldható a csere ?
http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=00845

Meg hogy a hátsó ajtóban mekkorák vannak ?


Az üzenetet módosította: maci - Péntek, 2015.12.04, 15:18:08
 
Fórum » Segítségek, útmutatók, szerelések, tuning » 323F » Első ajtóba 6x9-es oválhangszóró (A gyári 5x7 helyére 6x9 oválbeépítéséhez segédlet.)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben