Péntek, 2024.04.19, 03:15:38
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Segítségek, útmutatók, szerelések, tuning » 323F » Alsó lengőkar merevítő beszerelése
Alsó lengőkar merevítő beszerelése
JanikaDátum: Kedd, 2014.04.29, 18:12:23 | Üzenet # 1
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A BA alvázas autók futóműve (mint általában a Mazdáké) igen jól sikerül. Ám a jóhoz könnyű hozzá szokni és az ember mindig egy picit többet akar. Mint az tudjátok, nekem V6-om van, így iszonyat orr nehéz az autó, iszonyatosan tapad, de azt a bizonyos határt átlépve alulkormányzott lesz, tolja az orrát. Mivel a V6 gyárilag toronymerevítővel szerelt, ott már nincs mit javítani, ezért döntöttem úgy, hogy beszerzek egy Cusco alsó lengőkar merevítőt is, hogy feszesebb, jobb legyen az úttartás elől.



Nos, olyan jól sikerült, hogy ha erőltetem a kanyarba történő befordulást, az autó megtapad elől és enyhe túlkormányzottság lép fel, ami élvezetesebbé teszi a vezetést smile Készítettem egy kis tutorialt a beszereléséről, amelyet bárki meg tud csinálni.

1) Az autót szokás szerint sebességbe, kézifeket behúzva, hátsó kereket kitámasztva rögzítjük. Emelőt az emelési pont alá, lazítsuk le a kerékanyákat a jobb oldalon.



2) Ha leszedtük a felnit, WD40 segítségével fújjuk be a lengőkar elülső szilentjének hosszanti csavarjának környékét.

3) Lazítsuk le a hosszanti csavart



4) A csavart a merevítőn áttolva helyezzük vissza a helyére. Itt ügyeskedni kell, mert a csavart kitekerve a lengőkar a stabilizátor feszítése miatt el fog mozdulni, de egyedül is könnyen vissza lehet rakni a helyére. A csavarral játszani kell egy picit, hogy ismét a furatba kerüljön.



5) Húzzuk meg a csavart, de ne teljesen! Hisz akkor nem lehet majd mozgatni és a másik oldalon is kell majd rögzítenünk!



6) Ha lazán meghúztuk, tegyük vissza a kereket, engedjük le az autót, majd a folyamatot ismételjük meg a bal oldalon. Itt viszont már megfelelően meghúzhatjuk a csavart a lengőkarban, ha a helyére illesztettük a merevítőt. Tegyük fel a kereket, engedjük le az autót, a bal oldalon készen vagyunk.



7) Most a jobb oldalon megint emeljük fel az autót és szedjük le a kereket. A korábban lazán meghúzott csavart húzzuk meg végleg. Most már készen vagyunk smile Jó utat!

Csatolmányok: 6590661.jpg (132.8 Kb) · 7956021.jpg (127.2 Kb) · 6633568.jpg (88.8 Kb) · 4099074.jpg (179.2 Kb) · 1539506.jpg (134.7 Kb) · 3387422.jpg (90.1 Kb) · 2332100.jpg (83.9 Kb)
 
Fórum » Segítségek, útmutatók, szerelések, tuning » 323F » Alsó lengőkar merevítő beszerelése
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben