Szombat, 2024.04.20, 08:56:17
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 2 / 2
  • «
  • 1
  • 2
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » 1996. 1.5i safety El Kid
1996. 1.5i safety El Kid
EdemsDátum: Vasárnap, 2013.06.09, 15:00:09 | Üzenet # 16
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 95
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszi, nekem végül Graf lett. Meglátjuk.
 
El_KidDátum: Szombat, 2014.03.15, 00:42:51 | Üzenet # 17
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 10
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Re ismét. Hosszú ideig tartott, de végül úgy döntöttem, h teljesen rendbeteszem az autót. Az elmúlt 1-1,5 évben az autó megkapta ami járt neki: olajcserék és szűrők időben..és pár apró javítást is.

Újabban már Mazda szervízbe hordom, ott kapott új hátsó lengéscsillapítókat, rugóval egyetemben (eltörött az egyik), hátsó stabilizátorokat, porvédőt és most  1-2 hónapra rá a rozsdás (gyakorlatilag málló) toronyszilent csapágyakat is újra cseréltettem.

Kicseréltem a visszapillantó tükröket egy "facelift előttire" és fura mód tényleg csökkent a szélzaj, bár én azért cseréltem mert a fent lévők Mekk-Elek módra volt festve és belül a gumifelületet is lefestették- nm volt lelkierőm a festéket levakarni.

Ezen felül vettem 4 ajtót mert a jelenlegiek a nálam töltött idestova 2 év alatt alul irdatlanul elrozsdáltak..még gondolkozom, h mitől ilyen gyorsan. Az egyetlen tippem, h a honosításhoz felkért műhelyben leszedték az ajtók belső felületéről a nylon fóliákat, v fene se tudja. Tippek, h mitől lehet folyadék esős időben a vezetőoldali küszöbömön? Még a tömítés rossz illeszkedésére tippelnék..

Szóval hátra van még pár dolog amit meg szándékozok még tenni: ajtók cseréje és festése; tető feketérefóliáztatása a hátsó prizmával egyetemben (nincs vkinek egy elfekvő? én az eredetit sajna eltörtem smile );komplett műszerfal cseréje ( az enyémen ugye még speckó start-gomb is van, úgy ám wink no meg karcos is rendesen); kalaptartó cseréje originalra (az enyémbe nem működő hangfalak voltak belevágva); klíma kijavítása (jelenleg nem megy); új belső kárpitok az új ajtókra (most az első két ajtó elektromos, de a csereajtókhoz motort is kaptam)..hirtelen ezek jutnak eszembe és máris egy új autó ára villan fel előttem smile

Szóval ha vkinek van ezekhez alkatrésze elfekvőben, megegyezhetünk. Új alkatrészhez olcsón jutok hozzá, a használtak okoznak gondot smile Ezen felül van pár fölös alkatrészem is, mint pl egy 4 elektromos ablakos sofőroldali konzolom (még a "zsákos-felülről nyitható" ajtókárpithoz) és 2 rész (plusz az aprólékok: tömítések, egyebek) BOSAL rozsdamentes kipufogódobom (Unix szám: középső 526 222 & hátsó 521 182) - úgy terveztem, hogy felszereltetem, de a kipufogóm mint kiderült rendben van. Ezeket eladnám vagy elcserélném smile

Ó és keresek 3 küllős kormányt a kocsiba (MX5be valót talán), az is érdekelne. Már amennyibe beszerelhető a mi autónkba is.

Képekkel egyenlőre csak elijesztenélek Titeket, így inkább majd ha szalonképes lesz a kicsim smile


Az üzenetet módosította: El_Kid - Szombat, 2014.03.15, 00:44:54
 
JanikaDátum: Szombat, 2014.03.15, 15:23:16 | Üzenet # 18
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Üdv újra! smile szerintem jól döntöttél, higy felújítod a masinát ;-) valóban sokat ráköltöttél, de hidd el egy jö ideig bem kell majd rá költened. A tükrökön lévő horony kelti a szélzajt, ami vízelvezetésként szolgál. Személy szerint jobban favorizálom a facelift előttit, mivel nagyobb, jobban látni benne és csendes is.
Azt hiszem Ricsi topikjában van tető fólia, ami nem rossz élőben sem smile Kis kulcslyukkal ellátott prizmát tudok adni embléma nélkül, az még.megmaradt.
A hátsó futómű iszonyatosan el.tud korrodálni, mivel a vizpermet ott éri a legjobban az autót.
Ha a Nardi kormányra gondolsz, azt hiszem a BJ szériás 323F-ben van és az utolsó generációs 626-ban. Használtautó.hu-n érdemes figyelni a beltérről.készült fotókat és akkor találsz smile
 
El_KidDátum: Szombat, 2014.03.15, 19:35:55 | Üzenet # 19
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 10
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Kösz Janika, a prizma érdekel, mennyiért válsz  meg tőle? smile Az  embléma megmaradt a töröttről, így az nem gond.

Új kérdés:mivel cserélnem kellett az izzókat a műszeregységben (km óra, ford.szám mérő, stb) felmerült bennem, hogy egyedire szabnám kicsit azt a részt is. Még egyenlőre nem tudom, hogy a megvilágítás színén változtassak-e vagy magán a számlapokon, de egyikre sincs ötletem, h oldhatnám meg. A testvéroldalon (mazda323f.gportal.hu) találtam ugyan képeket  különféle számlapokról, de el nem tudom képzelni, h gyártok le saját számlapot. A színváltásra meg azért látok kis esélyt mert a jelenlegi számlap ugye alapból zöld és az van feketére festve (már ha jól látom). Ötletek, javaslatok?
 
JanikaDátum: Szombat, 2014.03.15, 20:27:08 | Üzenet # 20
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
www.szamlap.hu
 
JanikaDátum: Szombat, 2014.03.15, 20:28:54 | Üzenet # 21
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A prizmát 6000ft+postáért tudom adni ha érdekel, hétfőn tudom postázni. A posta előre utalásnál 1500ft körül van, utánvéttel cirka 2200ft. Itt látszik is a képen.

Csatolmányok: 7584331.jpg (178.1 Kb)
 
El_KidDátum: Vasárnap, 2014.03.16, 11:40:48 | Üzenet # 22
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 10
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Mondd csak Janika, amik ezen a képen látszanak még megvannak? Vagy ha nincs, küldesz nekem egy listát, h mid van még meg? Lehet lesz annyi számomra szükséges alkatrészed amiért már érdemes elmenni személyesen. Pl az ajtókárpitok is lehet érdekelnek.

A prizmát természetesen mindenképp kérem, tedd nekem félre légy szíves smile

A számlapos linket  köszönöm, elég jónak tűnik.
 
JanikaDátum: Vasárnap, 2014.03.16, 17:56:36 | Üzenet # 23
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Még ezek vannak meg a prizmán kívűl:

-generátor
-gyújtáselosztó
-EGR szelep
-Z5 ECU (vezérlőegység)
-motor
-fojtószelep
-rugók
-ABS vezérlőegység
-jobb első, bal első és jobb hátsó ABS jeladó
-2db légzsák+vezérlőegység
-tetőkárpit, műszerfal stb.
-motor/váltó tartó bakok
-jobb hátsó lámpa
-hátsó prizma
-kipufogó dob
-jobb első sárvédő
-gyári hangszórók
-csomagtérajtó szélvédővel
-hátsó híd, csonkállványok
-biztonsági övek
-relék, csövek vezetékek, stb. apróságok
 
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » 1996. 1.5i safety El Kid
  • Oldal 2 / 2
  • «
  • 1
  • 2
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben