Csütörtök, 2024.03.28, 11:58:10
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » 1997. 1.5 16V - Előd (Mazda 323F-em)
1997. 1.5 16V - Előd
ElődDátum: Hétfő, 2014.03.17, 18:43:18 | Üzenet # 1
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 20
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Üdv mindenkinek!

Gondoltam Én is csinálok egy profilt. Tavaly augusztus végén több év spórolása után sikerült megvennem egy Mazda 323F-et kedvenc márkám lévén más szóba se jöhetett. Találtam is egy szép piros F-et elsőre beleszerettem az autóba. A szélvédő alján volt végig egy repedés,de ez nem zavart mert nagyon megtetszett a kocsi és a napfénytetője is smile Ő az első autóm. Sajnos elég hanyag volt az előző tulaja,mikor megvettem alig volt benne motorolaj,ezért egyből olaj+szűrő,levegőszűrő cserére vittem,amikor kiderült az alja rozsdás. Sajnos felelőtlen voltam,mert nem vittem el átvizsgálásra vásárlás előtt,de nagyon belebolondultam amikor megláttam és nem gondoltam hogy ha kívülről szép állapotba,akkor az alja rozsdás. És sajnos utána következő hónapokban kiderült az előző tulaj hanyagsága miatt a javítások kezdődtek. Nem sokkal vétel után akartam a szíjakat cserélni mert amikor jöttek a kicsit hidegebb idők elkezdtem hallani a szíjak nyikorgását,el is akartam vinni csak vártam a fizetés napját. Sajnos közbe jött a baj út közbe elszakadt a ékszíj és nem töltött a generátor le is szívta az aksit és leállt az autó. Ez után megvolt a komplett vezérmű készlet csere+ékszíjak. Ez után vittem el egy karosszériáshoz aki azt mondta rozsdás a küszöb és az hátsóívek Ő ilyen a javítást csak majd jó időbe vállal.
De közbe azért használtam,és a magyar utaknak köszönhetően egy kátyúba menetel után otthon észrevettem hogy behorpadt a lemezfelni,akkor ki akartam kalapáltatni amit sajnos nem tudtak mert nagyon behajlott, szóval a felni kuka. Akkor akartam keresni egy felnit bontóban amit sajnos nem találtam. Akkor egy gumisnál voltam a kocsival a mankókeréknek köszönhetően és kérdeztem nem e tudna esetleg ilyen felnit szerezni mondta hogy próbáljam bontóban mondtam már próbáltam,szóval a lényeg nem tudott adni,de kiderült tőle hogy nem is gyári hanem opel lemezfelni van a kocsin. Akkor ennek tudatában kerstem ilyen felnit,de sajnos nem találtam. Akkor szerencsére az autóhoz kaptam egy alufelnit is amin nagyon kopott nyári gumi volt,akkor úgy döntöttem vettem erre egy új gumit inkább és a télihez majd keresek felnit. Az új gumi feltétele után is sajnos újabb problémák alakultak ki hátsó lengőkar eltört. Csak ekkor fedeztem fel a honlapot, és így Janikának köszönhetően sikerült egy lengőkart kapnom,de sajnos nem tudtuk mi felrakni,mert el volt ott már rohadva ahol a lengőkart tartja, ekkor muszáj lett az alját megcsináltatni. El is vittem egy karosszériáshoz aki mondta van rajta rohadás elég sok és gondolkozzak el eladom vagy megtartóm,de ha megtartóm drága lesz a javítás. Ekkor sokan azt mondták adjam el, egy pillanatra elgondolkodtam rajta a pénz miatt,de nem volt szívem hozzá mert már nagyon megszerettem az autót, és elhatároztam megkeresem rá a pénzt és megjavíttatom. Ekkor találtam egy szerelőt aki mégis ki tudtam cserélni a lengőkart és így még kicsit késleltettem a karosszéria javítást a pénz szűke miatt. Most jött el viszont az idő rokonoknak köszönhetően akiktől kaptam kölcsönt,hogy meg lesz javíttatva. A szerelő múlthéten nézte és azt beszéltük beszerzi a javítóívet, és ezen a héten hétvégén megcsinálja a hátsó íveket. Jövőhét pedig az alja lesz megcsinálva. De viszont múlthéten elkezdtem hallani egy hangot, elvittem egy szerelőhöz és kiderült Az első kerék csapágy tönkrement és a Külső kormány összekötő elől is tönkre ment. Így most azt is be kell szereznem bárdi autónál van kedvezményem,de segítséget szeretnék kérni: a Kormány összekötőt nem találtam az oldalon esetleg valaki megnézné és el belinkelné ide megköszönném:) az első kerékcsapágyat megtaláltam,de ez biztos jó?  http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/MAZDA/323/1997/1_5/BENZIN/futomu---kormanyzas/kerekcsapagy-es-alkatreszei/kerekcsapagy-kerekcsapagy-keszlet 
Meg melyik fajtát ajánljátok? japanparts-os alkatrészeket vettem mert arról azt hallottam jó a többiről meg semmit se tudok.

Hozzáadva (2014.03.17, 18:43:18)
---------------------------------------------
És még egy kérdésem lenne, a jobb első elektromos ablak működik, de nehezen megy fel és le. Ezt hogy lehetne orvosolni?

 
JanikaDátum: Hétfő, 2014.03.17, 20:20:18 | Üzenet # 2
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Előd! Örülök, hogy így döntöttél smile Meg kell javítani és meghálálja majd meglátod.

Japanparts alkatrészek megfelelőek.
 
JanikaDátum: Hétfő, 2014.03.17, 20:20:26 | Üzenet # 3
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
http://www.bardiauto.hu/webshop....gombfej
 
ElődDátum: Hétfő, 2014.03.17, 20:43:08 | Üzenet # 4
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 20
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszi :)
 
middleagedDátum: Szerda, 2014.03.19, 08:58:51 | Üzenet # 5
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 64
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Előd!
Bár kissé szomorkás,ellenben nagyon szimpatikus bemutatkozásod-tudom,nem gyógyír gondjaidra-az autóm NKH-s minősítő lapján írottakat juttatták eszembe:
"Megfelel,azonban felhívom figyelmét a hibajegyzékben feltüntetett hibák szakműhelyben történő kijavítására:alváz,kipuf.rendszer korrodált".
Most,hogy egy év alatt a vételár felét ráköltöttem, és tudván hogy még közel ugyanennyi vár rám az év folyamán sem bánkódom,ez az érzelmi alapon történő autóvásárlás kétségtelen előnye. smile

Idézet
És még egy kérdésem lenne, a jobb első elektromos ablak működik, de nehezen megy fel és le. Ezt hogy lehetne orvosolni?
Erre valaki?Ilyen gondom nekem is van.


Az üzenetet módosította: middleaged - Szerda, 2014.03.19, 20:08:01
 
JanikaDátum: Szerda, 2014.03.19, 11:19:42 | Üzenet # 6
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Le kell őket kezelni, ennyi az egész smile Kike barátomnak bezsíroztam a vezető sineket, megjárattam párszor, utána ki akart repülni a helyéről biggrin
 
ElődDátum: Szerda, 2014.03.19, 20:44:00 | Üzenet # 7
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 20
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Hát igen a szeretett autóért mindent smile Az lemaradt, hogy nekem is kipufogó elég korrodált volt a középdob,de a Bárdi alkatrészeknek hála ez a gond már megoldódott.(A mellékelt képen látszik is a különbség :D)
Csatolmányok: 5980839.jpg (151.8 Kb) · 1306167.jpg (116.8 Kb) · 1530993.jpg (142.8 Kb)
 
ElődDátum: Szombat, 2014.03.22, 10:23:40 | Üzenet # 8
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 20
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ki akartam próbálni a sín bezsírozását,de sajna az anyós oldalon a kárpit egyik csavarjának a fejét már az előző tulaj szétdarálta és túlforog a csavarhozó nem tudom kicsavarozni. Valami ötlet ilyenkor mit lehet tenni? (a kilincsnél lévő csavarról van szó.)
 
ElődDátum: Szombat, 2014.03.22, 10:23:55 | Üzenet # 9
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 20
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ki akartam próbálni a sín bezsírozását,de sajna az anyós oldalon a kárpit egyik csavarjának a fejét már az előző tulaj szétdarálta és túlforog a csavarhozó nem tudom kicsavarozni. Valami ötlet ilyenkor mit lehet tenni? (a kilincsnél lévő csavarról van szó.)
 
JanikaDátum: Szombat, 2014.03.22, 23:21:42 | Üzenet # 10
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ha hozzáférhető lenne akkor keresztbe fűrészelném és lapos csavarhúzóval talán megindulna. De mivel nem hozzáférhető marad a furógép. Ki krll fúrni a csavart belőle sad
 
KikeDátum: Hétfő, 2014.03.24, 14:05:40 | Üzenet # 11
Alezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 120
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Előd, Nálunk a családba 2000ben került egy 1997-es Mazda 323F BA amire azonnal azt mondtam nekem kell egy ilyen.
sajnos 9évet még várnom kellett rá de 2009.01.14.-én megvásároltam "álmaim" autóját legalábbis ezt gondoltam...
Bőven 2M felett járok már....

elvitettem egy szakszervízbe mielőtt megvettem, amivel nem is volt gond, összeírták mi a jó mi a rossz de nem is számítottam csodákra.

2009.februárban egy teljes vezérlés olaj , lengéscsillapítók, fék, cserét eszközöltettem rajta ami erősen fájt:) de utána sokkal jobban éreztem magamat benne... nem is írok egy regényt mert tudnék kb.most 70 oldalt írni a lényeg hogy az 5évet leírjam nagy vonalakban,  kapott teljes fényezést, alvázvédelmet, 3 garnitúra alufelnit, zenét, belsőt, de rövidre fogva, hogy értsd a rendszám gyári rajta csak...

Amire ráakartam térni az az ,hogy 2014.03.23-án tegnap Janika barátommal szétkaptuk az elejét, hogy zárhídat cseréljünk és ekkor derült fény arra, hogy milyen szinten fos az autóm eleje... 8kemény órán át, esőben nyomtuk a melót amiért nagy köszönet Janikának de a lényeg, hogy annó egy paraszt összekókányolta az autót valószínű egy komoly baleset után és a komplett baloldal egy kibaszott fos, most vitethetem karosszéria lakatoshoz, hogy ugyan kezdjen már vele valamit.... azt hittem 5év alatt megismertem a kocsimat, de tévedtem és hiába szívtunk vele mégsem lett meg a várt eredmény:( de meglesz csak újabb idő és pénz más hanyagsága miatt.
 
KikeDátum: Hétfő, 2014.03.24, 14:19:56 | Üzenet # 12
Alezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 120
Hírnév: 0
Állapot: Offline
pontosítok mert az első rendszám motoros rendszámra lett cserélve így csak a hátsó gyári... biggrin
 
ElődDátum: Hétfő, 2014.03.24, 21:09:18 | Üzenet # 13
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 20
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Hát igen,sajnos nehéz kitalálni sok-sok év alatt az előző tulaj mit csinált vele. Nekem is volt már jó pár meglepetés és szerintem lesz is még. biggrin
 
ElődDátum: Vasárnap, 2014.04.13, 09:09:10 | Üzenet # 14
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 20
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Gondoltam megosztok pár képet az Én kis autómról biggrin
Csatolmányok: 0893444.jpg (147.3 Kb) · 8485027.jpg (134.3 Kb)
 
ElődDátum: Vasárnap, 2014.04.13, 09:11:23 | Üzenet # 15
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 20
Hírnév: 0
Állapot: Offline
És lenne egy kérdésem,a csomagtartóban találtam egy műanyagot esetleg valaki tudja hova való vagy ez nem is az autóé?
(mellékeltem képet róla.)
Csatolmányok: 4714096.jpg (102.1 Kb) · 5847764.jpg (112.6 Kb)
 
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » 1997. 1.5 16V - Előd (Mazda 323F-em)
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben