Csütörtök, 2024.04.25, 19:49:34
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » 1997. 1.5 16V - Ice-Man (Családi használatban:))
1997. 1.5 16V - Ice-Man
Ice-ManDátum: Péntek, 2014.03.28, 07:48:21 | Üzenet # 1
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 29
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!

Pár hónapja vettük párommal első saját autónkat. Kicsit koszos, kicsit javításra szorul, de a miénk és örülünk neki. Ausztriából jött be, vezetett szervizkönyvvel.
Első szervíz alkalmával: vízpumpa csere, hiányzó termosztát pótlása (na ezen hetekig nevettünk, vajon miért nem melegszik a motor?), csomagtér ajtó teleszkóp csere (de ha jól láttam ez általános probléma), ablaktörlő motor felújítás, utas oldali ajtózár javítás (nem ment bele a kulcs), meg pár apróság (olajcsere, izzócsere).
Második szervíz: már készül a lista, de valami nem stimmel az ékszíjakkal (eléggé visító hangja van), kuplung kattog (azthiszem ez nem 2 forint meg egy csavar meghúzása lesz:(), antenna motort meg kell nézni (igaz fejegység sincs, hogy jelet kapjon valahonnan:)), műszerfal világítás.
Nem gyári extrák: Remus kipufogó, Webasto Thermo Top állófűtés (még nem használtam, inkább átnézetem nehogy zárlatos legyen aztán bajt okozzon), valószínüleg kapott telibe színt valamikor.
Amit keresek veszettűl hozzá: csomagtér ajtó embléma:) Viszonteladó azt mondta 10.000,- én meg, hogy viszlát. Alsó motor védő burkolat. Osztrákoknál raktak rá, gondolom, a hólé meg a sózás miatt, de mostanra már inkább csak lóg, még nem döntöttem el, hogy leszedem vagy cserélem. Mindenképp szereltetünk bele váltózárat.
Viszont kulcsokat csináltatni kell, amikor vettük csak egyet kaptunk hozzá.

Most ennyi jutott eszembe. Holnap ha minden jól megy, akkor Lurdynál becsatlakozunk a találkozóra induló konvolyba.

Kerestem itt a képfeltöltést, de nem találtam. Valaki kiokosítana? Köszi:)
 
KikeDátum: Péntek, 2014.03.28, 09:08:58 | Üzenet # 2
Alezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 120
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Ice man!
Üdv köztünk. nekem több emblémám is van hátra megoldjuk ezt a problémát... de nyilván előbb megkell tekintened megfelel egyről beszélünk e stb. a fájlfeltöltés egyszerű, csatolom a képet.

Csatolmányok: 2104331.jpg (16.4 Kb)
 
McCoyDátum: Péntek, 2014.03.28, 09:59:05 | Üzenet # 3
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 84
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Üdv a forumon.

Elektromos antenna: Nem akarok vészjósló lenni, de a tied is tuti be van rohadva, ez kb 95% -ban így van a tulajoknál. Kiszerelni úgy tudod, hogy ha kiveszed a csomagtartóban a jobb oldali műanyag takaróidomot és utána hozzáférsz. Le kell csavarozni a tartókonzolról. Nekem az idők során meglakott "porral" (az antenna ugye zsírozva volt és behortad a rátapadt port az antennaházba) és beállt. A fém csiga a kis motoron elrágta a műanyag fogaskerékről a menetet így már nem tol ki illetve húz be, viszont kézzel bármikor tudom állítani smile
 
Ice-ManDátum: Hétfő, 2014.03.31, 13:00:39 | Üzenet # 4
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 29
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszi Kike, ha legközelebb találkozunk kitérünk a dologra.
Az antennát már részben megviszlattam. Kiszedni még nem volt időm, majd beszámolok a tapasztalatokról.
Jelenleg viszont a kuplung a legfontosabb, mint azt hallhattátok a hétvégén:)
És végre tudok képet is feltölteni:)
Csatolmányok: 7048435.jpg (184.2 Kb)


Az üzenetet módosította: Ice-Man - Hétfő, 2014.03.31, 13:13:36
 
JanikaDátum: Hétfő, 2014.03.31, 13:16:27 | Üzenet # 5
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nagyon jó kép smile Rrmélem sikerül.otvosolni a kuplung problémát smile
 
Ice-ManDátum: Csütörtök, 2014.04.03, 18:37:17 | Üzenet # 6
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 29
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ha minden igaz jövőhéten megy szerelőhöz a kuplung okán. Meg megnézetem a futóművet. Kicsit jobbra áll a kormány, meg húz is, meglátjuk...

Addig is: azt tudjátok hány w-osak a gyári hangszórók? Csak, hogy tudjak fejegységet választani.
 
RoliDátum: Csütörtök, 2014.04.03, 19:39:46 | Üzenet # 7
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 40
Hírnév: 0
Állapot: Offline
nekem is huz a kormany jobra nemtudom miert a kerekek most voltak kicentralva es most vettem ra nyari gumikat zsir allapotbana a szerelo azt mondja azert is huzhat jobra a kormany mert az egyik kerek nehezebb mint  a masik meg kell cserelni a ket elso kereket .... valami valami otlet ?
 
JanikaDátum: Csütörtök, 2014.04.03, 21:25:51 | Üzenet # 8
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
25W-os a gyári hangszóró 4Ohm-os. A kormány elundulásnál neke. Is balra húz biggrin
 
AtiDátum: Csütörtök, 2014.04.03, 21:43:29 | Üzenet # 9
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szerintem a szélesebb gumival lehet összefüggésben a húzás, téliként 13"-al egyáltalán nem húzott, de amint a nyári 15-ösek felkerültek sokszor megindul valamelyik irányba, gondolom a nyomvályú miatt.. 
De javítsatok ki ha tévedek! sleep
 
McCoyDátum: Péntek, 2014.04.04, 12:50:28 | Üzenet # 10
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 84
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nekem is így van, ha nyomvájús az út elhúzza a nyárival, hol ide hol oda, az útburkolattól függ.
 
Ice-ManDátum: Péntek, 2014.04.04, 17:24:13 | Üzenet # 11
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 29
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Janikaaa... ne trolkodj a saját fórumaidon:)

Konkrétan: a kormány jobbra áll és jobbra is húz a kocsi úttól független, téli 13-as gumi van rajta. Ha egyenesbe állítom a kormányt akkor meg balra megy. A nyári is 13-as lesz mert azt adtak vele eredetileg, csak meg kell venni a felnit meg fel kell szereltetni.
 
Zoli°Dátum: Szombat, 2014.04.05, 08:15:11 | Üzenet # 12
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 10
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A kormány nálam is jobbra áll egy kicsit, de érdekes módon nem húz. Pontosabban néha fékezésnél van, hogy behúzza, de ez valószínűleg a már említett nyomvályú oka lehet.
Nemsokára az enyém is megy majd futómű beállításra. Kíváncsi leszek, hogy változik-e.
 
RoliDátum: Vasárnap, 2014.04.06, 09:03:54 | Üzenet # 13
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 40
Hírnév: 0
Állapot: Offline
en most vettem nyari gumi szettet 205/55/R16 ost felraktak kicentraltak de csak huz jobra a kormany .... 2 eve volt futomuallitason ....
 
Ice-ManDátum: Szerda, 2014.04.09, 19:08:31 | Üzenet # 14
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 29
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nos volt ma szervízben:
1. a kuplung kattogás: a rásegítőhgenger van tönkre, most faragtak csiszoltak rajta. Egyelőre jónak tűnik, de cserélni kell majd.
2. a futóművőn nem kicsit kellett állítani, de most már az is jó.

Jövő hónapban felnit kéne vanni. Ha esetleg van valakinek 13-as acél felnije arra lehet igényt tartanánk májusban:)
 
RoliDátum: Szerda, 2014.04.09, 20:59:07 | Üzenet # 15
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 40
Hírnév: 0
Állapot: Offline
en is voltam ma  futómű allitason de hiaba csak huz jobra az auto es jobbra all a kormany megcsereltek a kerekeket csak huz jobbra .... a jobb oldali kerekbe fujtam 2,5 bar-t igy mar jobb valamivel de meg mindig nem az igazi a szerelo azt mondta hatul is be kell allitani a  futóművet csak a csavarok nagyon rozsdasok es nemtudja megengedni jovoheten visszamegyek hatha megtudjak oldalni neked hatul allitottak a  futóműveden ?
 
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » 1997. 1.5 16V - Ice-Man (Családi használatban:))
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben