Péntek, 2024.03.29, 09:55:09
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Garázs - A te autód! » 323P » 1998 1.3 16V-Tsiga (Átalakulás)
1998 1.3 16V-Tsiga
TsigaDátum: Kedd, 2014.08.19, 17:44:57 | Üzenet # 1
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 1
Hírnév: 0
Állapot: Offline
2014 Január 10-én került hozzánk Ausztriából. Első autónk, így hamar a szívünkhöz nőtt.
Használt autóról beszélünk így nem volt teljesen hibátlan. Motorikusan, futómű és belső terében nem volt kifogásolható dolog.

Ellentétben a karosszériával ami hagyott néhány kívánni valót maga után.
Elhatároztam eredeti /tuningolt/ állapotára szeretném visszaállítani.
Irományomat megpróbálom nagyjából időrendben leírni.

Forgalomba helyezés után megkapta a nagy generált. Pár hónap használat után egy furcsa hang jött menet közben a bal hátsó keréktől. Először azt hittem összeszedtem pár kavicsot, de sajnos nem. A gyári gólyaláb megadta magát így cserélni kellett. Mivel maximalista vagyok, így a legdrágább SACHS gázos lengéscsillapítókat és porvédőket kapta meg amikről csak jót tudok mondani.
Pár hete egy hosszabb úton motorfék közben ismételten egy furcsa búgó hang jelentkezet. Szervizes ismerősöm megállapította mi a gond. Össze esett a hátsó dob belseje és az adta a fura hangot.
Ismét jött a maximalizmus elmentem egy helyi kipufogóshoz (Egrus) és csináltattam a katalizátortól egy komplett rendszert szolid hanggal (rendőr bácsi ne nézzen csúnyán) viszont ha kicsit megpörgetjünk akkor egy mélyebb, morgósabb hanggal párosul a látvány smile



Miközben ez a kis "módosítás" készülőfélben volt, már kutatgattam egy hibátlan gépháztető után és találtam is.
Délutáni szabad időmben lecsiszoltam és rally matt fekete fényezést kapott a gyári dísztárcsa.
A gépháztető elég csúnyán meg lett törve, a festék is megpattant. Ez még javítható lett volna de középen széltében is megroppant az egész.


Múlt héten megérkezett bár amikor kicsomagoltam nem volt felhőtlen a mosolyom. Amit megküldtek egy jégkáros, rozsdásodó (számomra fém
hulladék) volt. Holott többször említettük nekik, hogy  csak hibátlan
kell vagy apró hibás.
(sajnos csak a rohadásról tudtam érdemi képet készíteni nem csak felületi)



Amikor meglátta a fényező ismerősöm, ledöbbent és mondta azonnal küldjem vissza.
Hosszas beszélgetés és tagadás után (bontó részéről) állításuk szerint hibátlant küldtek. Kérték, hogy 15 percet várjak átnézik mi történhetett. Életem egyik leghosszabb 15 perce volt és mikor visszahívtak csak jó hírt kaptam.. Ingyen megkapom a hibátlant, leszállítják teljesen ingyen, és megtarthatom a jégkérosat is.

Szeretett 323P-m most itt tart..
Jövőhéten viszem fényezőhöz a piros motorháztetőt + kék elemet és políroztatom a tetőt, csomagtartót.

Ami még terítéken van:
-Két hátsó kerékív rohadás kijavítása,fényezése.
-2 ajtó fényezése
-Üvegfóliázás
-Nyers műanyagok matt fekete fényezése.
-Alufelni 15-16" ( akinek van elfekvőben,gumikkal az írjon, küldjön képet!)... leírni is sok így csak ennyi biggrin
Csatolmányok: 4216229.jpg (26.9 Kb) · 0921830.jpg (177.1 Kb) · 0373520.jpg (116.6 Kb) · 0277596.jpg (202.8 Kb) · 7906133.jpg (171.5 Kb)


Az üzenetet módosította: Tsiga - Kedd, 2014.08.19, 18:05:04
 
JanikaDátum: Szerda, 2014.08.20, 07:35:55 | Üzenet # 2
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Üdv nálunk mégegyszer! Gratulálok a frissen szerzett masinához, már egész rögös utat járt meg nálad ez idő alatt smile Remélem a terveid sikerülnek, és ezt meg is osztod velünk smile
 
Tsiga9557Dátum: Csütörtök, 2014.10.02, 18:18:40 | Üzenet # 3
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline

Hát ezt is megérte a kicsi zöld csodánk.Szeptember 11.-én megkapta a külső javításokat, így 1 héten keresztül hanyagolnunk kellett. 5nap után nem ismertünk rá az autóra.

-Új motorháztető
-2 ajtó fényezve
-2hátsó kerékív teljesen kijavítva, és átfényezve
-Első kék műanyag színre fényezve
Többi elem polírozva lett, így most teljes fényében ragyok a gépsárkány. (amikor tiszta) smile

Jövőhéten visszem teljes "vér"átömlesztésre. Ezek után viszont lesz egy kis szünet mert nagyon sokat költöttem most rá smile

http://www.kephost.com/image/WrG
 
JanikaDátum: Szombat, 2014.10.04, 07:11:18 | Üzenet # 4
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Mesés hírek! smile Örülök, hogy jól halad a projekt!
 
Tsiga9557Dátum: Kedd, 2014.12.30, 13:59:24 | Üzenet # 5
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Régóta nem írtam semmit a 'gépsárkányról'.
Sajnos mind Mo-n már megszokható, hogy a pénzedért nem azt kapod amit kellene és szeretnél...

Tatabányán többek által ajánlott fényező/karosszériás műhelybe elvittem minden szép és jó volt kb. 1 hétig...karosszériás munkával (eddig nincs) gond, de a fényezés hááát...szépen szólva okádék...
A fényezés miatt 4x vittem vissza a kocsit.Párhét múlva viszem 5x de már a kocsi eladásán gondolkodom.
Fényezés után kb 1hét után az anyós ajtón a vízlehúzó lécet basztak levenni csak el tézázták és vissza pattogott a lakk és a vezető oldali ajtónál a kulcslyuk világítás kábelét áthúzták az ablak alatt rá 1hétre a motorháztetőn a fényezés beszívódott ezzel valamit bütyiztek viselhetőbb lett de nem az igazi.
Mikor vittem a havi átnézésre a kocsit észrevettem, hogy hullámzik a jobb aljtó alján egy tenyérnyi fényezés..jött a magyarázkodás meg a torkomnak esés.. furcsa módon mentem a kocsiért és át lett fényezve az ajtó is és most azzal nincs gond.
Most,hogy bejött a hideg ismét csíkos a motorháztető így várom az enyhülést és viszem is...

Jah és öröm az örömben a fogyatékos biztosítós meg nem tud leolvasni a törzskönyvről 3 adatok hiba mentesen így 2014-be befizettem a biztosítást de nem is erre a kocsira... elbaszták a gyártási évet,súlyt,és a rendszámot.

Nem kívánom senkinek az ilyet de ez az ország k...baszás ,hogy nem lehet elvárni semmit.
Nagyon fontlom egy újjab autó vásárlását: 2006 mazda 3,mazda 6 sport csak nem tudom mit kezdjek ezzel az autóval.Tip topra lett vágva deka hiba nincs rajta de bagóért meg nem adnám el...

 
JanikaDátum: Kedd, 2014.12.30, 15:41:06 | Üzenet # 6
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Üdv!

Hát senkinek nem kívánom azt, amin most keresztül mész. Érden lett volna egy profi fényező aki az enyémet is fújta, megelőzhető lett volna az utána járás... sad

Az autó cseréről annyit, hogy ha szereted akkor ne add el, főleg ha tip-top állapotba hoztad. Akkor mi értelme volt? Egy Mazda 3 vagy Mazda 6 nem olcsó még most sem de tény hogy más kategória a 323P után. Ha készpénzben akarsz venni akkor hajrá, de ne hogy hitelt vegyél fel! biggrin Én nem adnám el a helyedben.

A biztosítónak pedig csak gratulálni tudok...
 
Tsiga9557Dátum: Kedd, 2014.12.30, 20:28:50 | Üzenet # 7
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ha nem járok utána akkor még meg is értem, hogy besz...optam. De nem így volt 3-4 fényezőné jártam akiket ismertem ők egyöntetűen szervizt ajánlottak. Állítólag családi probléma áll a fényező hanyagsága miatt..

Igen, szeretjük nagyon ezt a gépsárkányt végre páromnak is meglett a jogosítványa de taníthatom vezetni:)
Készpénzre venném az újabb mazdát. Ami nagyon tetszik a Mazda 6 2.0 TE kb(150LE) még próbálok tájékozódni a 2004-2006-os gyártású autónál mi az amire figyelni kell.
 
KikeDátum: Csütörtök, 2015.12.31, 03:44:22 | Üzenet # 8
Alezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 120
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Hello, a Mazda 6 ellensége, a Facelift előttieknek a ROZSDA.  
2005-ben volt a facelift és a 2005.09. havi autók már megkapták a módosítást,  évek óta szórakozok ezzel... mert annyit néztem már meg, de a legtöbb a bontóba való volt a 323F alja makulátlan volt némely 6-hoz képest sajnos... 
Én is eladtam a kis 323F-et bár én nem panaszkodok mert, ugyan telibe volt fényezve a nálam töltött 7 év alatt beledőlt némi kp. , úgyláttam egy rendes sráchoz került aki majd vigyázz rá, na de Mazda 6 volt a kérdés, így azt mondom menj el és nézz meg párat a saját szemeddel, van azért jó de arra hamar lecsapnak, volt fönt a hahun úgy kb. 1 hétig egy szürke és egy kék is az utóbbi Evolution volt, vitték is...
 
Fórum » Garázs - A te autód! » 323P » 1998 1.3 16V-Tsiga (Átalakulás)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben