Szombat, 2024.04.20, 07:38:30
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Segítségek, útmutatók, szerelések, tuning » 323F » Autó vétel
Autó vétel
EdemsDátum: Csütörtök, 2013.02.28, 13:49:38 | Üzenet # 1
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 95
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!

Szeretnék venni egy Mazda 323F-et BA -t (1.5) 97-es és arra lennék kíváncsi hogy ti, mint tapasztalt mazdások miket mondtok mi az amit érdemes vagy meg kell nézni a vétel során? Minden tanács jól jön!

Előre is köszönöm!


Az üzenetet módosította: Edems - Csütörtök, 2013.02.28, 13:50:57
 
JanikaDátum: Csütörtök, 2013.02.28, 23:50:26 | Üzenet # 2
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Üdv nálunk Edems! A típushibák menüpont alatt mindent megtalálsz! Azokon kívül a motor olajzására figyelj oda! Szelepszár szimering szintén típushiba az összes motornál! A helyedben a futóművet (szilentek, féltengely) is megnézném. Elektronikusan nem lesz vele gondod, nagyon megbízható.
 
EdemsDátum: Péntek, 2013.03.01, 11:45:32 | Üzenet # 3
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 95
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia, köszi de én nem látok típushiba menüpontot, merre van? MEGVAN!! smile
Megpróbálok majd egy szerelő ismerősömet is elvinni de ha mégsem tudom akkor jól jön ha én is megtudok nézni pár dolgot.
Szilenteket meg féltengelyt csak-csak megtudom nézni kívülről aztán ha látok rajta valamit kívülről oké én mint amatőr, de pl. a szelepszár szimeringet nyilván nem látom, de milyen nyomok utalhatnak a hibájára? Hangok vagy pl. csupa olaj minden, mondjuk az már rég gyanús, de azért általában leszokták tisztítani a tulajok, gondolom én.

Köszi!


Az üzenetet módosította: Edems - Péntek, 2013.03.01, 12:39:43
 
JanikaDátum: Szombat, 2013.03.02, 19:17:20 | Üzenet # 4
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A szelepszár szimering hibájára az utal, hogy egy bizonyos fordulatszám felett (kb. 3500) szürkés-kékes füstöt okád az autó. Akkor ott kell hagyni, mert egy hengerfej generál nem olcsó manapság. Persze ha a főtengely szimeringnél vagy a szelepfedél tömítésnél jön az olaj az is gáz, de az még olcsón javítható.
Meg kell járatni az autót. Mindenképpen hideg legyen a motor, amikor megnézed az autót! Ha be van melegítve, ott már van valami bibi. Neked kell hallanod, érezned, hogy megy az autó hidegen-melegen hogy üzemel. Nem torpan meg hirtelen gázadásnál, motorféknél nem-e durrog vissza a motor, stb. De ha autószerelővel mész, akkor ő már tudni fogja mire kell figyelni smile A motorban csak az olajzás a gyenge pont, ez az elsődleges
 
EdemsDátum: Vasárnap, 2013.03.03, 10:14:59 | Üzenet # 5
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 95
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szuper, köszi. Ilyenekre gondoltam pont. A jelekre. smile
 
EdemsDátum: Hétfő, 2013.03.04, 19:28:21 | Üzenet # 6
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 95
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Üdv, olyan kérdésem van hogy itt ez a két autó példának:
http://www.hasznaltauto.hu/auto....6337930
http://www.hasznaltauto.hu/auto....6634361

Évjárat kb. egyezik leírás alapján de a közép konzolon lévő szellőző panel tök más, egyik gombos a másik meg nem tudok karos smile
Ez hogy lehet? nem csak ennél a két autónál vettem észre. Mitől más, illetve jobb az egyik vagy a másik? Köszi
 
EdemsDátum: Kedd, 2013.03.05, 20:50:33 | Üzenet # 7
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 95
Hírnév: 0
Állapot: Offline
üdv, az ABS jól tudom hogy nem mindegyik típusban van? hogyan tudom ellenőrizni, hogy egyáltalán van-e ha pl. nem működik?
 
GebrielDátum: Kedd, 2013.03.05, 22:38:43 | Üzenet # 8
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 65
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet (Edems)
Üdv, olyan kérdésem van hogy itt ez a két autó példának:http://www.hasznaltauto.hu/auto....6337930
http://www.hasznaltauto.hu/auto....6634361

Évjárat kb. egyezik leírás alapján de a közép konzolon lévő szellőző panel tök más, egyik gombos a másik meg nem tudok karos smile
Ez hogy lehet? nem csak ennél a két autónál vettem észre. Mitől más, illetve jobb az egyik vagy a másik? Köszi


Felszereltség függő volt melyik fűtés rendszer került bele. A karos egyszerűbb felépítésű mivel teljesen mechanikus a nyomógombos meg elektromos ahol a terelőket szervó motorok mozgatják.
 
GebrielDátum: Kedd, 2013.03.05, 22:43:28 | Üzenet # 9
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 65
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet (Edems)
üdv, az ABS jól tudom hogy nem mindegyik típusban van? hogyan tudom ellenőrizni, hogy egyáltalán van-e ha pl. nem működik?

Igen nem mindegyikben van ABS. Legegyszerűbben ha a kerekeknél benézel és van ott a fékcsövön kívül egy kábel is akkor az az ABS szenzor kábele és akkor van benne. Leprobálni meg egyszerű kell egy vészfékezést csinálni és ha rugdossa vissza a pedált akkor működik.
 
EdemsDátum: Kedd, 2013.03.05, 22:55:40 | Üzenet # 10
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 95
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszi, utólag ABS-t lehet beszerelni? vagy inkább alapból olyat nézzek amiben van ABS?
 
GebrielDátum: Kedd, 2013.03.05, 23:03:07 | Üzenet # 11
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 65
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Be lehet utólag is rakni, de nem egyszerű összeszedni mindent hozzá ezért lehet megéri alapból olyat venni amiben van ha neked fontos az ABS.
Nekem a BA-ban míg a kisebb fék átalakítások voltak nem is hiányzott az ABS, de mikor felkerült a nagy fék a 6 dugós nyergekkel akkor már könnyen beblokolt a kerék és akkor elkezdtem az ABS-t de csak a a fizikai dolgok berakásáig jutottam az új tulaj fogja majd a kábelezést berakni hozzá, hogy működjön is.
 
EdemsDátum: Szombat, 2013.03.09, 08:51:57 | Üzenet # 12
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 95
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok, olyan kerdesem lenne h ha inditasnal ilyen kattogo kolompolo hangot ad egy par masodpaercig talan az onindito az mekkora baj lehet?Nem minden inditasnal van ilyen hang! Talan itt a forumon mar olvastam valakinel, de most nem talalom.
Illetve ha az bal elso fek kicsit fog az konnyen orvosolhato?


Az üzenetet módosította: Edems - Szombat, 2013.03.09, 09:42:36
 
JanikaDátum: Szombat, 2013.03.09, 17:14:38 | Üzenet # 13
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szerintem bendixes lesz az indítód. Csere bontottra vagy pedig felújíttatod, ami drágább. A fék mennyire fog? Fel emelt autónál könnyen meg tudod pörgetni a kereket?
 
EdemsDátum: Szombat, 2013.03.09, 19:17:44 | Üzenet # 14
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 95
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szerintem nem bendix mert indulni pöcre indul.De majd meglátjuk ha elhozom.Féket majd megpróbálom még elvileg megcsinálják,gurulás közben lehetett érezni hogy fog a fék és jóval melegebb is volt a tárcsa!
 
JanikaDátum: Szombat, 2013.03.09, 22:04:06 | Üzenet # 15
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Akkor be van rohadva egy picit a dugattyú. Hasonló problémával szembesültem. Egy körömnyi részen rozsdás volt a dugattyú oldala és folyamatosan fogott a bal első fékem. A felni mellett tüzet lehetett volna gyújtani biggrin
 
Fórum » Segítségek, útmutatók, szerelések, tuning » 323F » Autó vétel
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben