Csütörtök, 2024.03.28, 16:26:42
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Segítségek, útmutatók, szerelések, tuning » 323F » Műszerfal izzócsere (és az út odáig:))
Műszerfal izzócsere
Ice-ManDátum: Kedd, 2014.09.30, 10:56:48 | Üzenet # 1
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 29
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!

A műszerfalamban kiégett az egyik izzó és igen kellemetlennek éreztem sötétedés után, hogy nem látom a lényeges információkat. Így nekiláttam kicserélni és gondoltam dokumentálom az oda vezető utat.
Íme:

0. Ha nem akarosz rövidzárlatot csinálni vagy, hogy meg ...szon az áram kösd le az akkumulátort.

1. Told teljesen előre a két első széket. Így a könyék támasz két oldalán találsz 1-1 csavart. Ezeket csavard ki.


2. Mostmár könnyen kimozgatható az elem. Elől két fül fogja (piros) ezeket felfelé kipattintva kiemelhető az egész.

A képet visszafelé csináltam.

3. A láthatóvá vált váltó borító elem végén szintén van két csavar azokat is vedd ki. Az előző képen zöldel jelölve.

A borítás hátrafelé csúsztatható. Ha szükséges ki lehet venni teljesen, csak ne felejtsd el lekötni a kábeleket. Én elfértem úgy hogy csak hátrébb toltam az egészet.
A váltót érdemes 2-4-R pozícióba tenni. Máskülönben nem fogod tudni hátrahúzni.

4. Ezután le kell szerelni a kormány alatti borító elemet.
Először a műszerfal bal oldalon lévő  háromszög szerű borító elemet kell eltávolítani. 3 patent (pirossal) és két fűl (zölddel) fogja. Egy lapos csavarhúzóval kipattintható.
A takaró alatt van két csavar ezeket ki kell csavarozni (sárga nyíl).


5. Ezután lehet lepattintani az alsó elemet. Láttam olyan képeket ahol a szemüveg tartón belül van egy csavar (piros). (Akinek van erről infója az szóljon).
Az elem maga egy határozott mozdulattal lefelé leszedhető. Két fül tartja a helyén (zöld), hasonlóak mint a könyöklőnél.


6. Ha ez az elem lent van akkor a kormány két oldalán találtok 1-1 csavart (piros). Ezek rögzítik a helyére a műszerfal takaró elemét. Ki velük:)

Ne húzd nagyon előre, mert le kell kötni a kapcsolók kábeleit. Mind egyedi nagyon összekeverni nem lehet őket:)

7. Ezután már csak négy csavar választ el a céltól (pirossal). Ezeket kicsavarva előbbre tudod húzni a műszer egységet.


Itt is óvatosan mert az egység hátulján le kell kötni 3 csatlakozót (piros).


Az izzókat könnyen ki tudtam cserélni. Egy-egy fordítható foglalatban vannak az egység hátoldalán (találkoztam olyannal is, ahol forrasztani kell az izzókat). Zöldes színnel a háttér világítás, fekete az összes többi.
A háttér világításhoz az irányjelzőkbe és a kevés benzin visszajelző világításához összesen 5db T10-es izzó kell.
A többi világítás a felszereltségtől függ ha jól számoltam összesen 15db T5-ös izzó való a többi visszajelző világításához. (Valaki megerősítené a típust?)
A kapcsolókba (ködlámpa stb) még kisebb izzó való. (Esetleg tudja valaki mi a típusa?)
Figyelem! Ne kezdjétek el szétszedni mint én, mert utána vadászhatjátok a rugókat az udvaron. Az izzó egy kerek szintén elfordítható foglalatban van.

Ha esetleg az üveg tört be vagy a fekete kávát cserélnéd akkor a műszer egységen körbe vannak műanyag patent félék. Nem kell feszegetni az egészet szépen körbemenve kipattintahtóak.
Csatolmányok: 6488092.jpg (125.7 Kb) · 4250255.jpg (149.7 Kb) · 7312475.jpg (148.0 Kb) · 9882255.jpg (100.3 Kb) · 0746456.jpg (101.3 Kb) · 8330836.jpg (136.1 Kb) · 4855702.jpg (122.6 Kb) · 4808884.jpg (148.6 Kb) · 3394170.jpg (105.3 Kb)
 
ekesbabaDátum: Szombat, 2015.08.15, 06:04:28 | Üzenet # 2
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 12
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok,

tegnap nekem is elhalt az egyik izzó a sebességmérő mögött. Nekünk '97-es van, abba milyen izzó kell?

Üdv

Attila
 
Ice-ManDátum: Szerda, 2015.08.19, 09:50:54 | Üzenet # 3
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 29
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Háttér világításnak, irányjelzőnek, kevés a lónyál jelzőnek t10-es, többi visszajelzőknek t5.
 
ekesbabaDátum: Péntek, 2015.08.21, 17:27:55 | Üzenet # 4
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 12
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok,

neki mentem az izzó cserének. A '97-es óraegység kiszerelése tized annyira sem nehéz, mint a régebbi műszerfalasé. négy csavar tartja a kávát és három az óraegységet. Én leszedetem a bajuszkapcsolók burkolatát is, ne karcolódjon.

Tehát: ennek az óraegységnek



így néz ki a hátulja:



A pirossal jelölt izzók hivatottak magát az órákat megvilágítani, a többi visszajelző lámpa.
Ezeken volt egy zöld áttetsző műanyag borítás.



Az újakra nem raktam fel, illetve a T5 ről leszedtem, így nagyobb a fényerő. Gondolkoztam leden, de akkor megszűnik a fényerő állíthatósága....
Csatolmányok: 3474763.jpg (156.5 Kb) · 8514197.jpg (159.3 Kb) · 0472653.jpg (130.4 Kb)
 
snakedocDátum: Szombat, 2015.09.12, 14:38:17 | Üzenet # 5
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 6
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszi szépen a tanácsokat és a fotókat, igencsak jól jöttek a mai napon! Nagyon könnyedén lebontható a műszerfal és ezzel a folyamatleírással pofon egyszerű volt a munka! biggrin biggrin
 
csabi0210Dátum: Kedd, 2017.01.17, 11:01:04 | Üzenet # 6
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 1
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Hello nekem egy 1995 es mazda 323 BA  van és én is szeretnem megcsinálni ezt az izzócserét mert döglődik pár izzó.
Az elrendezés a 95 ős ben is hasonló,meg próbálhatom szétszedni ezek alapján?,Mire figyeljek nagyon?!
 
snakedocDátum: Vasárnap, 2017.02.26, 08:37:00 | Üzenet # 7
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 6
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Igen a Tiedé is ilyen, ezen aleírás alapján simán menni fog!!  biggrin
 
rezirudiDátum: Vasárnap, 2017.03.12, 09:22:32 | Üzenet # 8
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 1
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok ! Nekem 98-asom van, facelift utáni,mint fentebb ekesbaba-nak. A műszerfal 3 csavarja mellett az említett káva 4 db csavarját hol keressem ? A válasszal sokat segítenétek. Köszi ! Rudi
 
Fórum » Segítségek, útmutatók, szerelések, tuning » 323F » Műszerfal izzócsere (és az út odáig:))
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben