Péntek, 2024.04.19, 20:49:06
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » 1997 1.5i 16V - Veronika
1997 1.5i 16V - Veronika
VeronikaDátum: Kedd, 2013.10.08, 16:06:49 | Üzenet # 1
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 4
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!
Ez év márciusában vettem ezt a gyönyörű autót!Természetesen nem hibátlanul.
Most éppen az a gondom vele,hogy ha elindítom akkor szinte mindjárt leáll a motor.De ha nyomom a gázpedált akkor kb egy perc után már szépen jár.Csak hidegen csinálja ezt,de mindig és nagyon nehezen indulok el vele,akadozik
,ugrál.Remélem érthetően írtam le a problémám, nem vagyok  hozzáértő biggrin Nem tudom,talán a benzin szivattyúval lehet gond?Vagy az alapjárattal? Ha valakinek volt már ilyen problémája és tudna segíteni az jó lenne!Előre is köszönöm!

Csatolmányok: 1882052.jpg (225.2 Kb)
 
JanikaDátum: Kedd, 2013.10.08, 18:45:39 | Üzenet # 2
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Veronika! Először is üdv itt közöttünk! smile Szívesen segítünk neked! Először is kellene egy hibakódot olvasni az autón, amihez csak egy LED és egy darab drót kell. Itt találsz leírást róla: http://mazda323f.ucoz.hu/forum/22-37-1
Ha nincs hibakód, akkor érdemes lenne megnézni, hogy van-e szikra a hengerekben. A szivattyúnak jónak kell lenni, hiszen írtad, hogy ha nyomod a gázt akkor veszi a fordulatot.
A hibakód kiolvasást mindenképpen végezd el, érdemes.
 
VeronikaDátum: Szerda, 2013.10.09, 09:12:23 | Üzenet # 3
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 4
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia!
Köszönöm válaszod!Majd megpróbálom a hibakódot leolvasni!
Még azt szeretném megkérdezni,hogy honnan tudnék szerezni felniket az autóhoz?Vagy ha van valakinek eladó akkor megnézném azokat is.
A szervoval voltak még gondjaim,folyt az olaj,ideiglenesen lett megcsinálva,úgyhogy majd azt is kellene szereznem..Sajnos mindig van valami,de attól még nagyon szeretem ezt az autót! smile Remélem egyszer majd sikerül a karosszériát is megcsinálni,tuningolni smile
Szoktatok a Balatonhoz jönni találkozóra?Én itt lakok az északi parton,jó lenne ha valamikor jönnétek erre,vagy a közelbe és akkor csatlakoznék hozzátok smile
 
JanikaDátum: Szerda, 2013.10.09, 19:26:50 | Üzenet # 4
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A "keménymag" Pesten van, a Balcsi felé nem nagyon szoktunk járni, viszont félúton a Velencei-tónál az országos nagy talin mindenki ott szokott lenni, aki számít smile
 
McCoyDátum: Csütörtök, 2013.10.10, 22:23:35 | Üzenet # 5
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 84
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Üdv a forumban.

Mivel bemelegedés után már jó szerintem itt nem a benzinszivatyú lesz a ludas. Az alapjárattal lehet a gond. Nekem is szokott ingadozni. A "Népitélet" oldalon írta egy 323F (BJ) tulaj, hogy nála is volt hasonló és betöltött egy flakon injektor tisztítót egy tank benzinhez és utána rendbejött a dolog. Tescóban is kapható ilyen cucc. Rá van írva mit hogy. Nálam is néha ugrál az alapjárat, én most töltöttem be a cuccot, meglátom segít-e. Majd leírom a tapasztalatokat.

Az autóhoz meg gratula és sok pozitív élményt hozzá smile
 
JanikaDátum: Szombat, 2013.10.12, 18:36:09 | Üzenet # 6
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A probléma lehet gyújtáselosztó/gyújtómodul és légtömegmérő is. Hasonló problémával küzd egy barátom is, neki a légtömegmérő cserét javasolják az okozta egy harmadik mazdás kollégának ezt a problémát.
 
VeronikaDátum: Vasárnap, 2013.10.13, 10:43:21 | Üzenet # 7
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 4
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszi a tippeket!Nagyon jó hogy irtok,mert így talán a szerelők megtalálják a bajt.
A következő velencei találkozóra pedig biztos megyek majd! smile
Itt a környéken van még egy-két mazda 323f és ha látok egyet mindig oda parkolok mellé! biggrin Örülök hogy vannak ilyen autók!Úgyhogy már nagyon várom hogy legyen az a találkozó!
 
VeronikaDátum: Péntek, 2013.10.25, 16:19:56 | Üzenet # 8
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 4
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Megtudnátok mondani hogy a hátsó prizmát,vagy lámpaburát,vagy nem tudom minek nevezik,hogy kell beszínezni?Vagy fóliázni kell?Én is megtudnám csinálni?Mert elvittem az autót egy fényezőhöz(mivel van egy folt amit ki kell javítani) és megkérdeztem hogy megtudja e csinálni,de nem igazán válaszolt hanem annyit mondott hagyjam úgy ahogy van..
Hogyan, milyen festékkel kell befesteni?
 
McCoyDátum: Péntek, 2013.10.25, 21:21:41 | Üzenet # 9
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 84
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szvsz csak fóliáztasd le. Keress egy olyan színt ami tetszik és olyanra. Fekete esetleg valami karbon hatásúra. Festeni is lehet, de ha később mégis más tetszene a fóliát csak leszeded, a festékkel macerálni kell.
 
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » 1997 1.5i 16V - Veronika
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben