Csütörtök, 2024.03.28, 22:28:42
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Segítségek, útmutatók, szerelések, tuning » 323F » Alapjárat ingadozás (lambdaszonda)
Alapjárat ingadozás (lambdaszonda)
McCoyDátum: Hétfő, 2014.01.20, 14:34:02 | Üzenet # 1
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 84
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Tipus: '98 323F BA 1.5 Z5-DE

Hiba: ha lenyomtam a féket akár csak kicsit is, leesett az alapjárati fordulat, nem fulladt le, de elég szerencsétlen viselkedés volt.

Hiba oka: lambdaszonda

Megoldás: szonda cseréje

Infók: nekem 4 vezetékes szonda volt a kocsiban (74 NTK Z536 253F15) és egy univerzális DENSO ment a helyére (DOX-0119/P) melynek ára 12380 Ft volt szállítással együtt.

Az új dobozában volt egy képes szerelési útmutató, hogyan kell párosítani a vezetékelést, én a BOSCH-t vettem alapul, mivel a vezetékek színkódja így passzolt. A zsugorcső melegítéséhez elegendő egy öngyújtó is.

Eredmény: első próbaút alatt nem jelentkezett a hiba, akár hogy taposom a féket, nem esik le a fordulat az optimális szintről.

Utólag is köszönet Kike-nek a tippért.
Csatolmányok: 3789672.jpg (134.8 Kb)


Az üzenetet módosította: McCoy - Hétfő, 2014.01.20, 17:45:55
 
JanikaDátum: Hétfő, 2014.01.20, 22:31:06 | Üzenet # 2
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Mi pedig neked köszönjük a tutorialt! smile
 
tgabi009Dátum: Kedd, 2014.01.21, 01:43:32 | Üzenet # 3
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 29
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nekem is ez van, kicsit nyomom a féket és leesik kb 500ra a fordulat, remeg az autó. Van otthon másik lambda, kicserélem és beszámolok róla.
 
McCoyDátum: Kedd, 2014.01.21, 07:59:49 | Üzenet # 4
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 84
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Várjuk a fejleményeket.
 
KikeDátum: Kedd, 2014.01.21, 09:02:53 | Üzenet # 5
Alezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 120
Hírnév: 0
Állapot: Offline
nincs mit smile mennyibe került ha szabad megkérdezni? new?
 
KikeDátum: Kedd, 2014.01.21, 09:03:19 | Üzenet # 6
Alezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 120
Hírnév: 0
Állapot: Offline
nem tudok olvasni bocsi biggrin
 
McCoyDátum: Kedd, 2014.01.21, 09:27:20 | Üzenet # 7
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 84
Hírnév: 0
Állapot: Offline
smile Igen új, 11k volt kb + mpl futár
 
McCoyDátum: Szerda, 2014.01.22, 12:50:22 | Üzenet # 8
Őrnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 84
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ma mentem úgy 40km-t az autóval, de a korábbi jelenséget egyáltalán nem tapasztaltam. Rendben teszi a dolgát.
 
AtiDátum: Csütörtök, 2014.02.20, 20:16:13 | Üzenet # 9
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
McCoy, nekem is ez a problémám. Szerelők annyit mondtak rá, h valószinű a terhelés miatt esik le a fordulat. Elszántam magam, megpróbálom a szonda cserét. Az a kérdésem, h erről az oldalról rendelted? http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu?cikkkod=DEN%20DOX-0119/P máshol nem nagyon találtam ilyen áron!
 
JanikaDátum: Péntek, 2014.02.21, 18:52:18 | Üzenet # 10
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ati! Arra ügyelj, hogy a vezetékek számai megegyezzenek. 3 vagy 4
 
AtiDátum: Hétfő, 2014.02.24, 16:02:34 | Üzenet # 11
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Mielőtt vásárlásra adom a fejem, gondoltam hibakód villogtatással megnézem.. nincs semmi problémája. Ettől még lehet a lambda? Nekem főleg akkor esik le a fordulat, remeg az egész, ha elfordítom a kormányt. Régebben a fékre is így reagált, ez mostanában nem jött elő!
 
JanikaDátum: Hétfő, 2014.02.24, 16:23:53 | Üzenet # 12
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A szívó oldalt nézd át alaposan, nincs-e repedés a karter csövön vagy a gumiharmonika csövön. Ez okozhat fulladást a motornál, bár ezt a szondának is kellene jelezni.
Nekem érdekes módon emeli az alapjáratot a kormány elfordításakor, álló helyzetben.
 
ZsoltiDátum: Hétfő, 2014.02.24, 17:55:16 | Üzenet # 13
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 56
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nekem leesik, meg ha felkapcsolom a villanyt akkor is :P igy kéne működnie?
 
tradecorporalDátum: Csütörtök, 2016.07.28, 15:08:50 | Üzenet # 14
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 7
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok! Lehet-e lambdaszonda hiba a következő? Jellemzôen ha felmelegedik a kocsi akkor csinálja. Ingadozó alapjárat leesik felmegy leesik felmegy majd beáll. Gázadásra bedadog lassan gyorsul megtorpan berezeg és lassan megy fel a fordulat. Majd gondol egyet es húz. De ha visszaveszem és újra meglépem megindul. Szívó oldalról átnéztem kijavítottam ami gázos volt. Légtömegmérőt kipucoltam. Nem tudom mitévő legyek, miért csinálhatja. Talán még a gyújtás lehet a ludas bár hidegen nem dadog a kocsi. Ha gyújtás lenne akkor mindig csinálná? Lamdát csak cserélni lehet? Tisztítani nem? Esetleg egr szelep koszolódás vagy szívócsonk probléma??
Előre is köszönöm!!!
 
joky07Dátum: Vasárnap, 2018.02.25, 13:29:42 | Üzenet # 15
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 1
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Heló mindenkinek. Segítségre lenne szükségem.

Szert tettem egy 323f ba mazdára amelynek olyan hibája volt, hogy indításnál az alapjárat felpörgött 2500-3000 - re, és nem is ment lejjebb. Hosszas kutatás és kérdezgetés során el jutottam egy bizonyos vákuum dobozhoz vagy tartályhoz (nem tudom pontosan mi a neve) ami ha repedt falsot szív. Az én autómnál meg is találtam, sőt mikor megfogtam a dobozt azon részénél ahol gyárilag össze van forrasztva , az alapjárat azonnal lecsökkent és szépen járt a motor. Kaptam is a tanácsot, hogy vigyem műanyag hegesztőhöz vagy saját magam is javíthatom ha akarom mert nem nagy dolog. Mondanom sem kell, neki is estem azonnal és "szerintem" sikerült is mert mikor visszaraktam az autó már be sem indult, mint ha már nem is kapna levegőt. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges - e hogy valahol dugulás van és még ha nem is itt kellene de ennél a doboznál tudott "lélegezni" ? Vagy esetleg az hogy az Ecuval ilyen állapotban fogadtatták el az alapjárat beállítást és most nem tud vele mit kezdeni? Még annyit hozzá tennék hogy ha játszom a gázpedállal és el találom azt a pontot akkor szépen jár a motor de amint le vettem a lábam le is fullad.
 
Fórum » Segítségek, útmutatók, szerelések, tuning » 323F » Alapjárat ingadozás (lambdaszonda)
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben