Csütörtök, 2024.03.28, 14:25:16
Az Ön belépési neve Vendég | Csoport "Vendégek"Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | Profilom | Regisztráció | Kilépek | Belépés
Belépés
Statisztika
Keresés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: Janika  
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » 1998 1.5i 16V - Hendrx (Rozi:))
1998 1.5i 16V - Hendrx
JanikaDátum: Vasárnap, 2013.12.08, 20:50:10 | Üzenet # 16
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ez azt jelenti, az ABS dolgozik rendesen. A fékfolyadék szint rendben van? Amikor világít a narancssárga ABS lámpa, akkor el kellene vinni egy ABS hibakódkiolvasásra, amit sajnos otthon házilag nem tudunk megnézni. Valamelyik keréknél a jeladód lesz kontakt hibás szerintem, mivel az egység az általad leírt formában helyesen működik, vagy a fogaskoszorúkat kellene megnézni a kerékagyakon, nem szedett-e fel valamit és hogy helyén vannak-e a jeladók, nincsenek-e lelazulva. Otthon ennyit tudsz megnézni.
 
HendrxDátum: Hétfő, 2013.12.09, 23:05:32 | Üzenet # 17
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 27
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Hmm, köszi! Ez kicsit megnyugatott. Amúgy ma felemeltük és minden kereket egyenként megnéztünk. Nos a hátsó nagyon könnyne fordulnak egy-egy perdítésre. Az első nem, ott a fékpofa hozzáér a tárcshoz, súrlódó hangot ad és valahogy kis fordulat után megáll a kerék. Ez baj? Tudom, hülye kérdés, de egy-egy autószerelő nem részletezi, hanem legyint. A kerekek amúgy nem lötyögnek és nincs csapágyhang, búgás stb.

Egyébként van egy AEG mobiltelefon, amit az anyósülés alól szereltem ki. Elcserélném pl.: egy kormánykerékre (légzsák nélkül). Működik, bitte karte felirat díszeleg rajta, van hozzá egy gombsoros telefonykagyló, egy alapegység, meg sok-sok kábel:) Szóval, valaki?:))))))

üdv,
 
middleagedDátum: Péntek, 2013.12.13, 23:18:57 | Üzenet # 18
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 64
Hírnév: 0
Állapot: Offline
"Rózsi a rozsdás"- ami nem is rozsdás.
Hol itt az esztétikai kín, mert a képeken nem igazán látszik?
Kormány:bőrőztetni nem lehet? (max.10k)


Az üzenetet módosította: middleaged - Péntek, 2013.12.13, 23:31:53
 
HendrxDátum: Vasárnap, 2013.12.15, 18:47:33 | Üzenet # 19
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 27
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Őőőő, valóban nem annyira roszdás. Benéztem a gép alá, és gumiszerű réteg fedi az egészet. Itt-ott sérült a réteg, és ott rozsda is van, de messze van a teljesen rozsdás az alja állapottól.
Szóval kicsit túlzott eddig a szerelő...
A kormányhoz egyelőre nem nyúlok. Különben ferde, és hiába igazítom a csavarját kilazítva, vagy jobbra, vagy balra ferde....:))))
Meg a váltóhoz erő kell. Hogy mér' szorul, nem tudom, de kisujjal ezt nem lehet használni:)
Kell esetleg valakinek az az AEG telefon? Ez tutikellneked, nagyon eredeti és olcsó is:))
Ő, még egy kérdés. Vettem bele Spuri adalékot, ami a 2800 forintos árához képest 5 teli tankhoz elég. Nos bambán 20 literhez egy tankra való adalékot öntöttem és megmondom őszintén, nem tudom mit javult. Gondoltam az ijektort, egyebeket megsimogatja majd és meghálálja a gép. Nos nektek volt példa ilyen adalékra már?

üdv,
 
middleagedDátum: Vasárnap, 2013.12.15, 19:44:42 | Üzenet # 20
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 64
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nem hallottam még olyan adalékról, ami ár orientáltan hasznos is lehetne.Arról már igen, hogy időnként érdemes majdnem üres tankra prémium benzint tankolni, bár ebben sem hiszek.
Az egyéb észrevételeidhez nem szólók hozzá, mert nincs tapasztalatom.
 
HendrxDátum: Vasárnap, 2013.12.15, 20:07:38 | Üzenet # 21
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 27
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Lenne pár egyéb kérdésem is. Egyrészt a fogyasztás nekem sok. Szerintem 7-8 közötti. Rendben, hogy utólag a műszaki weboldalakon ezt le is írják, de az én 1.5ös motorom se nem fürge, se nem hasít, szóval mire föl eszik ennyit? Ma jól megmondta egy ismerős, hogy láncvezérléses Toyota Corolla (2000 körüli) a nyerő, mert az nem romlik el. SPeciel ezt erről a 323f-ről is írják, ugyanis a Totalcar népitáletnél egy rossz, 3 csillag alatti értékelést nem láttam. Másrészt az antenna, ez most nekem kell ki be tologásznom minden elinduláskor? Rokon szerint lehet, hogy a gyári magnón volt egy gomb erre a célra. Vélemény? NEm hagyom kihúzva, mert a lakótelepen még letörik....

üdv,
 
JanikaDátum: Vasárnap, 2013.12.15, 22:08:00 | Üzenet # 22
Vezér-ezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1129
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Mivel tél van természetes a megnövekedett fogyasztás, és ne feledd, hogy majd 20 éves motorról beszélünk.Az enyém 10röl 11,5re nőtt most. Az antenna elektromos és a gyújtás ráadáskor tolódik ki. Mivel típushiba az emberek 90%nak abszolut nem működik.
 
middleagedDátum: Hétfő, 2013.12.16, 13:06:30 | Üzenet # 23
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 64
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet Hendrx ()
Ma jól megmondta egy ismerős, hogy láncvezérléses Toyota Corolla (2000 körüli) a nyerő, mert az nem romlik el.
Na jó,de hát az meg, hogy néz ki? wacko
http://www.vezess.hu/hasznalt_auto/hasznalt_toyota_corolla_e11/47910/
Menetdinamika, hát városban jó, országúton jó, bár lehet tőle gyorsabb akár egy kis kategóriás tucatautó is az első kanyarig, ti. nekik nem járt V6-os futómű szériában, mint nekünk, az 1,5-höz.
Azért nem olyan rossz ez:
 
HendrxDátum: Hétfő, 2013.12.16, 18:44:13 | Üzenet # 24
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 27
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Hmm, smile hülye kérdés, de ez a v6 futómű miért olyan izgalmaS? Nekem speciel tetszik, ahogy az útra tapad, és érzem a kocsin, hogy közép, vagy felső kategória alsó autója lehetett egykor, mert gagyinak épp nem nevezném.

Az antenna meg, hát kézzel huzogatom mindig:) A fogyasztásról még egy kérdésem lenne. Egy alufelnis 323f 1.5ös motorral kb. mennyivel fogyaszt többet széles alufelnire szerelt gumikkal és keskeny lemezfelnisekkel?

üdv,

ui.: jó a videó middleaged:)
 
HendrxDátum: Hétfő, 2013.12.16, 18:59:47 | Üzenet # 25
Őrmester
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 27
Hírnév: 0
Állapot: Offline
itt is egy videó a 323 gyártásáról és a töréstesztekről:)

http://www.youtube.com/watch?v=SAUii4UVrCc
 
GebrielDátum: Hétfő, 2013.12.16, 20:57:40 | Üzenet # 26
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 65
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet middleaged ()
nekik nem járt V6-os futómű szériában, mint nekünk, az 1,5-höz.


A BA 1.5-nek sem járt V6 futómű, bőségesen van eltérés az 1,5 és a V6 futómű között. Szillent keménység,gátló és rugó karakterisztikája más, hátul vastagabbak a lengőkarok, első-hátsó stabilizátor rúd vastagabb keményebb.
Az egyetlen 1.5 BA V6 futóművel az az én ex BA sedánom az országban.
 
GebrielDátum: Hétfő, 2013.12.16, 21:01:40 | Üzenet # 27
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 65
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet Hendrx ()
hülye kérdés, de ez a v6 futómű miért olyan izgalmaS? Nekem speciel tetszik, ahogy az útra tapad,

A V6 futóművel sokkal jobban az úton van az 1.5 néha kevés. Legfőbb képen a stabrudaknak és a sportosabb karakterisztikájú gátló rugó párosnak köszönhetően. Ja és a legjobb a V6 futóműben a nagyobb jobb fék ami tárcsás hátul is.
 
GebrielDátum: Hétfő, 2013.12.16, 21:18:52 | Üzenet # 28
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 65
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet Hendrx ()
A fogyasztásról még egy kérdésem lenne. Egy alufelnis 323f 1.5ös motorral kb. mennyivel fogyaszt többet széles alufelnire szerelt gumikkal és keskeny lemezfelnisekkel?

A fogyasztás a kerék súlya sokkal jobban befolyásolja mint a gumi szélessége, de természetesen az is befolyásolja. Ha gumi méretet nem is vált például az ember csak magát a lemezfelnit cseréli le alufelnire azt is megérezheti a fogyasztás, mert a hagyományos egyszerű alufelnik csak anyagában van könnyű fémből de abból annyi kell, hogy strapabíró legyen, hogy nehezebb lesz mint egy vas lemezfelni.

Az én  esetemet tudom csak elmesélni amikor méregettük a kerekeket.
Mikor 16" közép kategóriás olasz alufelnim volt 205/45R16 pirelli gumikkal akkor az a kerék 17.5Kg volt, Mongi klubtársunknak úgyan ebben az időben szerzett 16" OZ felniket magának amire kollábám Ba-ról maradt 205/45R16 pirelliket vettem meg, tehát a gumijaink ugyan azok voltak sőt a felni méretei is 16"x7" ET38. neki az OZ-k a gumikkal 19.5 Kg volt.
Miután nekem felkerült a V6 futómű felni csere is szükséges volt, mert a 4x100 osztókör a V6 futóműnek köszönhetően 5x114.3 változott. úgy voltam fele ha felni váltás akkor méretet is váltsunk 17"-re, csak abban a méretben már a súly is növekedik jelentősen hagyományos alufelni esetén, ezért döntöttem úgy összegyűjtöm a pénzt és veszek igazi könnyű alufelni garnitúrát amiknek a többsége kovácsolt és nem olcsó kategória.
Az új felni 17"x7.5" ET48 mérető lett tehát nem csak átmérőben de szélességben is nőtt, a gumik meg 205/40R17 voltak és így ez a kerék 16Kg nyomnak.
Futómű csere után az első télre gyári 15" lemezfelniket szereztem azok nem voltak könnyűek 8.5 Kg/db volta a súlyuk, következő télre jött szintén könnyű alufelni ahonnan a 17" lett azok a felnik 5.5 Kg/db voltak.

1.5 motorhoz ha nem szánsz pénzt igazán könnyű felnire akkor max 16" kerék 205/45R16 vagy 195/50R16 gumival, vagy 15" kerék 195/50R15 vagy 195/55R15 gumival. Ezek még nem növelik annyira jelentősen a fogyasztást.
 
middleagedDátum: Kedd, 2013.12.17, 10:47:23 | Üzenet # 29
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 64
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet
A BA 1.5-nek sem járt V6 futómű,
Igaz, ez esetben revideálnám a saját, és egyben általam nagyra tartott ex-ba tulaj ommm megállapítását e tekintetben.  smile
http://ommszem.blog.hu/2007/02/25/csaloka_kis_ferdeszemu 
Üljük be (illetve le) bekezdés utolsó sora:"A V6-os motorral szerelt változat futóműve ugyanilyen."
 
middleagedDátum: Kedd, 2013.12.17, 12:49:00 | Üzenet # 30
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 64
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Kedves Hendrx!
Az autót Te választottad, és szerintem jól döntöttél.
Bár értelemszerűen kaphatsz hasznos tanácsokat az adott hibákra, de virtuálisan senki nem fogja azokat kijavítani.
Erre költeni kell.
Vagy 50k-t elautóztam, meg eltelefonoztam a vétel előtt, mire meglett, most meg csipásodik, bár más baja pillanatnyilag nincs, igaz a vételár felét már majdhogynem ráköltöttem. A környékünkön egyedi megjelenésű autó,szerintem a formája örök.
Fogd fel így,és ne nyavalyogj, csak élvezd, hogy Te is ilyet hajthatsz!
Nézd, még Chile-ben is:
https://www.youtube.com/watch?v=hsI3pJmp1vQ
 
Fórum » Garázs - A te autód! » 323F » 1998 1.5i 16V - Hendrx (Rozi:))
Keresés:

Mazda 323 BA Klub © 2024Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben